REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Staniszowie pod Jelenią Górą powstają Termy Karkonosze [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Staniszowie pod Jelenią Górą powstają Termy Karkonosze [FILM + WIZUALIZACJE]
Termy Karkonosze to minimalistyczny kompleks hotelowo-apartamentowy, inspirowany filozofią slow life, położony u stóp Karkonoszy. Inwestycja składać się będzie z trzech części: hotelowej, apartamentowej oraz willowej.
Przy Parku Szczytnickim we Wrocławiu powstaje nowe osiedle apartamentowców [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Przy Parku Szczytnickim we Wrocławiu powstaje nowe osiedle apartamentowców [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Kilka dni temu przy ulicy Różyckiego 1c rozpoczęła się budowa nowego osiedla mieszkaniowego o nazwie Apartamenty przy Parku Szczytnickim. W ramach inwestycji powstanie kameralne osiedle 4-kondygnacyjnych budynków z podziemnymi parkingami i windami.
Polski potentat makaronowy i zbożowy Lubella inwestuje w fabrykę w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat makaronowy i zbożowy Lubella inwestuje w fabrykę w Lublinie
Polskie Zakłady Zbożowe Lubella GMW Sp. z o.o. otrzymały decyzję o wparciu swojej najnowszej inwestycji w fabrykę w Lublinie, w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. To znany producent wyrobów zbożowych, m.in.: makaronów, mąk, kasz i płatków śniadaniowych. Od 2003 roku spółka należy do Grupy Maspex z Wadowic. Lubella, to obecnie zdecydowany lider na rynku makaronów w Polsce.
Zabytkowy, niemal stuletni dworzec kolejowy w Zbąszyniu przeszedł modernizację artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy, niemal stuletni dworzec kolejowy w Zbąszyniu przeszedł modernizację
Przebudowany z dbałością o zabytkową architekturę oraz spełniający współczesne standardy obsługi podróżnych – taki jest dworzec w Zbąszyniu po zakończeniu inwestycji Polskich Kolei Państwowych S.A. Już od 30 kwietnia korzystają z niego pierwsi podróżni.
Powstaje pierwszy nowy przystanek na Towarowej Obwodnicy Poznaniaartykuł
Pokaż artykuł
Powstaje pierwszy nowy przystanek na Towarowej Obwodnicy Poznania
PKP PLK S.A. ruszyła z budową nowych peronów na towarowej obwodnicy Poznania (TOP). Pierwszy z nich, Poznań Suchy Las, powstaje już przy granicy Poznania i Suchego Lasu. Łącznie mieszkańcy zyskają lepszy dostęp do kolei z siedmiu nowych i jednego przebudowanego przystanku. Wszystkie prace, za ok. 1,4 mld zł ze środków budżetowych, przeprowadzone zostaną do końca 2027 r. Efektem będą jeszcze lepsze przejazdy koleją w aglomeracji.
Mondelēz zostaje na dłużej w Signum Work Station w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Mondelēz zostaje na dłużej w Signum Work Station w Warszawie
TriGranit zawarł, z jedną ze spółek grupy Mondelēz International – globalnego lidera kategorii przekąsek – umowę przedłużającą najem powierzchni biurowej w kompleksie Signum Work Station. Na mocy nowej umowy spółka Mondelez Europe Services Gmbh pozostanie w budynku na warszawskim Mokotowie do 2032 roku, zagospodarowując blisko 4000 mkw. powierzchni.
Pod Warszawą powstanie centrum badawczo-rozwojowe i produkcyjne Markem-Imaje i Solaris Laserartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie centrum badawczo-rozwojowe i produkcyjne Markem-Imaje i Solaris Laser
W aglomeracji warszawskiej powstanie kolejne centrum badawczo-rozwojowe. Tym razem w Kajetanach (gmina Nadarzyn), w powiecie pruszkowskim. Swoją inwestycję zrealizuje firma Markem-Imaje, producent innowacyjnych systemów laserowych dla przemysłu. Powstaną nowe miejsca pracy.
W Łodzi ma powstać duża biogazownia, która wyprodukuje ciepło z biomasyartykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi ma powstać duża biogazownia, która wyprodukuje ciepło z biomasy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (ZWiK), Veolia Woda Polska Sp. z o.o. oraz Veolia Energia Łódź S.A. podpisały porozumienie, które otwiera drogę do realizacji nowatorskiego projektu budowy biogazowni w Łodzi. Projekt ten stanowi część strategii zrównoważonego rozwoju miasta i firm, odpowiadając na wyzwania związane z redukcją emisji CO2 i wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Jest to również kluczowy element działań mających na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej Łodzi do 2050 roku.
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rządu
Dąbrowa Górnicza w województwie śląskim ponownie przyciąga globalny kapitał. Brembo – światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
Miliony na poznańskie zabytkiartykuł
Pokaż artykuł
Miliony na poznańskie zabytki
Ponad 4 mln zł Poznań przeznaczy na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach. Zgodzili się na to radni podczas wtorkowej sesji.
7D development Sp. z o.o.firma
Pokaż firmę
7D development Sp. z o.o.
Wrocław, Włodkowica 21
Dworzec w Trawnikachinwestycja
Pokaż inwestycję
Dworzec w Trawnikach
Trawniki
Hadex Development Sp. z o.o. Sp. komandytowafirma
Pokaż firmę
Hadex Development Sp. z o.o. Sp. komandytowa
Jastrzębie-Zdrój, ul. Łąkowa 2
Nexity Polska Sp. z o.o.firma
Pokaż firmę
Nexity Polska Sp. z o.o.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 98
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Rogów Sobócki] Domy z widokiem na Ślężę
Rogów Sobócki, Węgry
Termin składania ofert na budowę WOW znów przesunięty. Mieszkańcy chcą protestowaćartykuł
Pokaż artykuł
Termin składania ofert na budowę WOW znów przesunięty. Mieszkańcy chcą protestować
Pierwszy fragment południowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia zaprojektuje i zbuduje za pona...
Nowe europejskie prawo: koniec polskiego sektora bateryjnego?artykuł
Pokaż artykuł
Nowe europejskie prawo: koniec polskiego sektora bateryjnego?
Unia Europejska przygotowuje regulacje, które mogą stanowić poważne wyzwanie dla polskiego sektora baterii, wartego aż 38 mld zł. Nowe przepisy, o których wprowadzenie intensywnie zabiega Francja, znacznie ograniczą konkurencyjność polskich firm. – Przyjęcie tych regulacji w obecnie proponowanej formie stwarza realne zagrożenie dla krajowej gospodarki – podkreśla Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności (PSNM).
Łódź i województwo łódzkie na fali wysokiego popytu na powierzchnie magazynoweartykuł
Pokaż artykuł
Łódź i województwo łódzkie na fali wysokiego popytu na powierzchnie magazynowe
Polska Centralna wciąż znajduje się na celowniku najemców i deweloperów powierzchni magazynowych. Region cieszy się dużym zainteresowaniem firm logistycznych, dystrybucyjnych oraz branży e-commerce.
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Na terenie budowy pracuje zespół ok. 300 osób. Minął rok od położenia kamienia węgielnego, a zakład jest w ponad 50% gotowy do oficjalnego otwarcia fabryki, które nastąpi w pierwszym półroczu 2023 r. Powołano także dyrektora zakładu.
Województwo pomorskie jest jednym z najbardziej rozpędzonych rynków przemysłowo-magazynowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Województwo pomorskie jest jednym z najbardziej rozpędzonych rynków przemysłowo-magazynowych w Polsce
W pierwszym kwartale tego roku, gdy niektóre regiony zaczęły lekko hamować, Trójmiasto odnotowało kolejny spadek poziomu pustostanów – wolnej powierzchni brakuje zarówno w istniejących, jak i powstających budynkach. Zainteresowanie najemców nadal utrzymuje się na wysokim poziomie.
REKLAMA